10 tipov pre úspešné chudnutie

10 tipov pre úspešné chudnutie

1. Nehladujte.

Hoci jednodňový pôst s dostatočným príjmom tekutín umožní organizmu odpočinúť si, pomôže so stiahnutím žalúdka, dlhšia hladovanie nie je žiadúce. Z dlhodobého hľadiska vám totiž s chudnutím vôbec nepomôže ale naopak spomaľuje váš metabolizmus. „Ak jete príliš málo, miesto chudnutia sa po určitej dobe redukcia hmotnosti zastaví, pretože telo v strachu, že bude hladovať ďalej, ukladá každý nasledujúci prídel kalórií do tukových zásob na horšie časy.

2. Jedzte pravidelne.

Ak ste sa rozhodli, že budete chudnúť, často vás prepadne myšlienka, že svoj cieľ dosiahnete vďaka vynechávaniu niektorého denného jedla, napr. raňajok alebo večere. Prípadne vydržíte celý deň o zelenine, ale večer sa neudržíte a chladnička je vybielená… Verte alebo nie, nebezpečne sa zahrávate sa so svojím metabolizmom. Lekárske výskumy aj skúsenosti tých, ktorí úspešne schudli, preukazujú, že jediným spôsobom, ktorým to dlhodobo funguje, spočíva v pravidelnej konzumácii menších dávok jedla. Ideálne je jesť päťkrát denne menšie porcie, a to každý deň v rovnakom čase.

3. Chodievajte pešo.

Pravidelné športovanie je samozrejme tým najlepším spôsobom, ako sa zbaviť nechcených kíl. Avšak ak ste až doteraz necvičili, pravdepodobne sa vám nebude chcieť kúpiť si permanentku do fitness centra alebo začať denne behať. Máme pre vás ale dobrú správu! Stačí pridať každý deň krátku prechádzku. Môžete trebárs vystúpiť cestou do práce o dve zastávky skôr alebo zabudnúť, že máte v dome výťah. Chudnutie možno nebude tak rýchle, ako keby ste cvičili cielene, ale existuje vyššia šanca, že vytrváte. Predsa len je pohodlnejšie aj rýchlejšie vyšliapať tri poschodia, ako sa zbaliť a vypraviť sa do telocvične.

4. Vynechajte sladkosti.

Chuť na sladkosti je postrachom všetkých, ktorý sa snaží schudnúť. Môže mať niekoľko príčin a svoju úlohu hrá aj inzulín a stres. „Stres komplikuje prácu tráviacej sústave. Máte už dávno hlad, ale žalúdok je vplyvom stresu stiahnutý a tráviace šťavy sa takmer nevylučujú, takže na poriadne jedlo nemáte ani pomyslenie. Jediné, čo ste schopní do seba dostať, je sladkosť jej trávenie nebýva pre telo náročné , „hovorí MUDr. Pavel Šácha a pokračuje.“ Ak budete jesť pravidelne a vyvážene a naučíte sa nájsť si na jedlo pokoj, vynechanie sladkostí z vášho jedálnička pôjde oveľa ľahšie. Ako cumlík si môžete dopriať napríklad ochutenú vodu bez cukru alebo malú porciu ovocia, „dodáva MUDr. Šácha.

5. Netrápte sa bez pomoci.

Vyskúšajte metódu juhoafrických domorodcov, ktorý na love nemali čas jesť, preto přežvykovali rastlinu Hoodia gordonii čo vznačně znižuje chuť do jedla a pomáha vyrovnať hladinu cukru v krvi. Vy ich môžete nasledovať, pretože výťažok zázračné rastlinky je teraz k dispozícii v spreji Dietceutical Hoodia Spray. Za 339 Sk ho zoženiete v internetovej lekárni www.Prozdravi.cz.Pokud ste vzali vážne športovania, sa spaľovaním tukov a regeneráciou organizmu po cvičení vám pomôže doplnok stravy FitMe Slim & Burn. Významne napomáha zvyšovať športovú výkonnosť tým, že urýchľuje prísun kyslíka do buniek a podporuje premenu tukov na energiu. K dostaniu je za 340 Sk.

6. Pridajte tekutiny

Postavte si na pracovný stôl fľašu s vodou, ak ju budete mať na očiach, vypijete viac. Do vody môžete pridať pár kvapiek šťavy alebo vytlačiť citrón. Dobrým pomocníkom sú aj zelené a bylinkové čaje, ktoré fungujú močo odpudivo a prečisťujú organizmus. Pozor však na sladené limonády a alkohol, tie patria do tábora záškodníkov.

7. Voľte zdravo

Skúste pri nákupoch a objednávania jedla premýšľať a voľte zdravší variant. Ak natiahnete ruku po pečive, vyberte si celozrnné, ak siahnete po syre, voľte ten s menším množstvom tuku. V reštaurácii zabudnite na smotanové omáčky a knedle a vyberajte z rýb, kuracieho mäsa a zeleninových príloh.

8. Choďte včas spať

Z výskumu chicagskej univerzity vyplýva, že ľudia držiaci redukčnú diétu, ktorí spali denne 8,5 hodiny, stratili o 55% viac telesnej váhy než tí, čo spali 5,5 hodiny. „Nedostatok spánku totiž upravuje v tele produkciu hormónov leptín a ghrelin. Leptín hovorí mozgu, že ste sýti a po prebdenej noci jeho produkcia klesá, zatiaľ čo sa zvyšuje produkcia ghrelinu, ktorý vyvoláva hlad. Stále platí, že pokiaľ pôjdete skôr spať, tým menšia je pravdepodobnosť, že vás večer prepadne hlad alebo nutkavá chuť na sladké.

9. Zhrešiť je ľudské.

Najväčšou diétne chybou je vzdať zdravý životný štýl po prvom prehrešku. V chudnutí platí jednoduchá matematika! Je potrebné viac energie spáliť než prijať. Kalorickú bombu preto musíte vyvážiť. Stačí, keď zmenšíte porciu večere a vyšliapnete si na dlhšiu prechádzku alebo zájdete na hodinu aerobiku.

10. Stanovte si plán a odmeňte sa

Plánovaním by ste mali celé chudnutie začať. Sadnite si k stolu a spíšte si dôvody, prečo chcete schudnúť. Potom realisticky uvážte, koľko kíl potrebujete zhodiť, a vynásobte dvoma. Vyjde vám počet týždňov, po ktorej treba vyššie uvedené rady dodržiavať. Viac by mohlo byť zdraviu škodlivé. Každý týždeň si za dodržanie plánu doprajte odmenu, ale pozor nie v podobe jedla. Taká masáž, príjemný voňavý kúpeľ, nová knižka alebo o číslo menšie tričko sa iste stanú vašou motiváciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *