Škodlivé chemikálie v pitnej vode

Škodlivé chemikálie v pitnej vode

Existuje takmer nekonečný počet kontaminantov, ktoré sa nachádzajú vo vode. Niektoré ovplyvňujú vaše zdravie, ale mnohé negatívny efekt nemajú. Našťastie nie všetky možné kontaminanty sa nachádzajú v pitnej vode.

Odstraňovanie znečisťujúcich látok je niečo ako chytanie rýb. Rôzne druhy rýb si vyžadujú rôzne stratégie na ich zachytenie. Na niektoré znečistenie musíte skúšať určitú špecifickú návnadu, zatiaľ čo na iné stačí generická potrava. Niektoré sú najlepšie chytené háčikmi a inými sieťami. Rovnako existujú rôzne druhy prístupov potrebných na odstránenie rôznych druhov kontaminantov z pitnej vody.

Aj o tom je tento článok. Ak pochopíme veľký svet kontaminantov pitnej vody, potom sa budete môcť ľahšie rozhodnúť, ktoré z nich chcete odstrániť z vodovodnej vody filtráciou. A nakoniec, ako nájsť druh filtra, ktorý odstraňuje tieto nečistoty.

Aké druhy kontaminantov pitnej vody existujú?

Existujú rôzne spôsoby klasifikácie znečisťujúcich prvkov a chemikálií vo vode. Toto je jeden spôsob ich rozlíšenia.

Patogény sú škodlivé mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť choroby, ako je napríklad cholera, týfus a hepatitída. Baktérie sú zvyčajne zničené čistiarňami vody používajúcimi chlór. Vírusy a parazity, ako sú cysty Cryptosporidium, sú ťažšie zabiť.

Toxické minerály sú škodlivé anorganické materiály. Zahŕňajú minerály ako napríklad arzén, ortuť alebo olovo. Zahŕňajú aj dusičnany a dusitany, ktoré pochádzajú z hnojív v poľnohospodárskych oblastiach.

Organické chemikálie pochádzajú z rastlinnej alebo živočíšnej hmoty buď priamo alebo nepriamo a zahŕňajú pesticídy, herbicídy, farby, palivá, plasty a liečivá. Sú to organické organických chemikálie, s podskupinou prchavých organických zlúčenín.

Rádioaktívne látky sú minerály aj plyny, ktoré sa vyskytujú v prírode normálne a niekedy sú tam zavlečené aj človekom. Zahŕňajú prvky ako napríklad urán a radón, ktoré zvyšujú riziko rakoviny.

Prídavné látky sú tie chemikálie, ktoré pridávajú do našej vody vodárenské spoločnosti, aby buď vyzerali lepšie, alebo aby boli bezpečnejšie. Jedným z najbežnejších je chlór, ktorý sa spája s organickými chemikáliami a vytvára toxické chemické látky nazývané, ktoré môžu predstavovať vážne ohrozenie zdravia.

Chuť, vôňa a vzhľad zahŕňajú tie nečistoty, ktoré neovplyvňujú naše zdravie, iba sú nepríjemné. Napríklad, sulfát vodíka môže dodať vode hnilobný zápach vajcia.

Ak chcete zistiť aké znečisťujúce prvky sa nachádzajú vo vašom zdroji vody, budete si musieť nechať urobiť rozbor vody.

Zemepisná oblasť, v ktorej žijete, môže tiež poskytnúť stopy k tým druhom kontaminantov, voči ktorým musíte byť ostražití. Ak žijete v poľnohospodárskej oblasti, môžu byť vo vode pesticídy alebo herbicídy. Ak je váš dom v priemyselnej oblasti, vo vode môžu byť škodlivé chemikálie – železo, mangán, iné ťažké kovy.

Ako nájsť vodný filter, ktorý odstraňuje kontaminanty pitnej vody, ktoré vás týkajú?

Na stránke https://zdravie.net je prehľadný zoznam jednotlivých druhov filtračných zariadení, ktoré odstraňujú znečisťujúce látky. Všetky filtre sú kategorizované podľa ich zamerania a výkonu. Množstvo ďalších podrobných informácií a služieb je tam poskytovaných spolu s eshopom na vodné filtre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *