Kvalitné zubné kefky nielen pre dospelých

Kvalitné zubné kefky nielen pre dospelých

Zanedbanie starostlivosti o ďasná môže viesť až ku komplikáciám v ústnej dutine, vyvolať srdcovo-cievne problémy, cukrovku, alebo komplikácie počas tehotenstva. Nedostatočné alebo nesprávne čistenie zubov má za následok tvorbu povlaku na zuboch a ďasnách, ktorý spôsobuje zápaly a nepríjemné krvácanie. Bez liečby môžu tieto ťažkosti vyústiť až do paradentózy, pri ktorých dochádza k obnažovanie zubných krčkov a následnému poškodeniu zubných koreňov. V dôsledku ustupovanie ďasien sa môžu zuby uvoľniť a začať vypadávať. „S využitím špičkovej dentálnej technológie možno zabrániť šíreniu ochorenia zubov a ďasien v priebehu niekoľkých týždňov.


Nový Philips Sonicare FlexCare + je moderná elektrická zubná kefka využívajúca patentovanú sonickú technológiu, ktorý pracuje s frekvenciou 31 000 pohybov za minútu v piatich rôznych režimoch. Vytvára dynamický prúd tekutiny zo slín a zubné pasty, ktorý sa vtiera medzi zubami a pôsobí tak hlboko v medzi zubných priestoroch i pozdĺž vašich ďasien. Táto kefka vám splní každý váš sen. Oceníte pokročilé funkcie, ako je nástroj čistenie ďasien Gum Care, ktorý sa po dvoch minútach čistení prepne do režimu pre citlivé zuby s jemným a pritom stále starostlivým čistením. Potom prejde do režimu masáže, ktoré stimuluje vaše ďasná. Je klinicky dokázané, že týmto spôsobom možno zlepšiť stav ďasien už v priebehu dvoch týždňov. Navyše účinne odstraňuje zubný povlak, bráni obnažovaniu zubných krčkov a po štyroch týždňoch používania tlmí zápaly a krvácanie ďasien až o 71 percent. Rovnako, ako všetky zubné kefky radu Sonicare pomáha dodržiavať optimálnu dobu čistenia pomocou funkcie Quadpacer, ktorý po 30 sekundách signalizuje ukončenie čistenia jednej štvrtiny ústnej dutiny a zároveň oznámi začiatok čistenie ďalšej časti. Tým zabezpečuje rovnomernú hygienu celej ústnej dutiny. Dvojminútový časovač Smartimer pomáha zachovať odporúčanú dobu čistenia.

Vedľa špičkovej čistiacej technológii obsahuje FlexCare + tiež hlavice ProResults v dvoch rozmeroch. Ich súčasťou je integrovaný UV sanitizér, ktorý odstráni až 99 percent baktérií a vírusov. Pre vaše ľahšie a prehľadnejšie zobrazovanie inštrukcií má podsvietený displej. Vďaka efektívnemu a pritom šetrnému spôsobu čistenia prispieva tento elektrická zubná kefka k prirodzene belšie farbe zubov a pomáha tak predchádzať tvorbe zubného kazu. „Okrem používania zubnej kefky Sonicare FlexCare + je potrebné dbať tiež na pravidelné čistenie zubov, najmä po jedle. Ochorením zubov a ďasien možno predchádzať aj pomocou fluoridových zubných pást a minimalizáciou fajčenia a konzumáciou sladkých jedál a nápojov, „dodáva prof. R. Seymour.

Typy pre žiarivý úsmev a zdravé ďasná:


• Čistite si zuby pravidelne, najmenej dvakrát denne a to po raňajkách a pred spaním
• Čistite si zuby po každom jedle
• Obmedzte konzumáciu sýtených a sladkých nápojov, hlavne pred čistením zubov
• Čistite si zuby dôkladne, vrátane medzizubných priestorov až k ďasnám
• Používajte fluoridové zubné pasty
• Venujte čistenie dostatok času minimálne dve minúty. FlexCare + Quadpacer a Smartimer vám pomôžu dodržať optimálnu dobu čistenia
• Používajte FlexCare + podľa pokynov, jemne zvyšujte výkon a tlak na zuby a ďasná. Režim Gum Care vám pomôže vyčistiť si zuby a ďasná šetrne

Ďalej je nevyhnutné:


• Nefajčite
• Jedzte zdravé jedlá a ovocie

Kefka, ktorá vaše deti naučí ako si umývať zuby!

Pri vývoji Philips Sonicare For Kids sa skombinovala našu  sonická technológia s funkciami určenými špeciálne pre deti, aby sa naučili čistiť si zuby maximálne efektívne bez ohľadu na vek a bez pomoci rodičov. Opýtali sme sa na názor dentálnych špecialistov i detí. Až 89 percent z nich nám odpovedalo, že v porovnaní so skôr používaným zubnou kefkou je Sonicare For Kids lepší. Rovnaký názor má aj 91 percent rodičov. „Novinkou na trhu je Sonicare pre deti určený pre deti od 4 do 10 rokov s inovatívnou funkciou „Detský časovač“. Táto funkcia pomáha deťom dosiahnuť požadovaných dvoch minút čistenia zubov postupne. Prvých 90 dní trvá čistenie jednu minútu a následne sa predĺži, aby si deti ani neupovedomili, že si zuby čistia dlhšie. Navyše, zábavné melódie upozornia, že je čas prejsť na čistenie ďalšej časti chrupu, vďaka čomu si dôkladne vyčistí skutočne všetky zuby. K dispozícii sú hneď dva režimy. Prvá je určený pre deti od 4 rokov, druhý pre deti nad 7 rokov. Výkon čistenia je o 40 percent nižší ako u zubnej kefky Sonicare pre dospelých. Klinické testy navyše ukázali, že Sonicare For Kids odstraňuje o 75 percent viac zubného povlaku v ťažko dostupných miestach ako klasické manuálne detské zubné kefky. Farebná ergonomická rukoväť padne do detskej ruky. Hlavice na kefku sú k dispozícii v dvoch rozmeroch, aby sa zubná kefka prispôsobila rastu detského chrupu. Predný kryt kefky je vymeniteľný, takže vaše deti môžu meniť jeho vzhľad. Vďaka Sonicare For Kids môžu teraz naučiť svoje deti, ako si účinne a šetrne čistiť zuby a vypestovať u nich pozitívny a starostlivý prístup k ústnej hygiene na celý život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *